Nowy dział - ogłoszenia!
Reklama
Aktualności
2010-12-13 12:00:00

Nie wszyscy pewnie wiedzą, że Straż Miejska w Rawie Mazowieckiej, zamierza wdrożyć  jeszcze w grudniu tego roku system zwany ,,Via Secura’’.  Tych, którym nazwa niewiele mówi, informujemy iż pod hasłem tym kryje się automatyczny system monitoringu ( pomiaru prędkości). Ma on oczywiście wiele innych funkcji ale o nich bez problemu możemy poczytać  na stronie producenta. O ile sam system jest rozwiązaniem ciekawym i z pewnością sprawdzającym się w większości dużych miast i w terenach szczególnie narażonych na nagminne  łamanie przepisów dotyczących prędkości, o tyle dziwi decyzja o zastosowaniu go w Rawie. Zgodnie z informacją system zainstalowany zostanie na skrzyżowaniu ulic Kościuszki- Faworna i 3-go Maja . Czy aby napewno jest on tam niezbędny. Miasto niezbyt duże o naprawdę niewielkim natężeniu ruchu decyduje się na wcale nie tanią inwestycję.

 Jej koszty wyglądają bowiem tak : w liczbach o jednej kamerze ( to kwoty netto)

  1. Jednorazowa kaucja                            8000
  2. Miesięczna opłata ryczałtowa             1000
  3. Koszt montażu                                       500

Pytanie brzmi jaki jest faktyczny powód takiej  decyzji. Czy Straż Miejska w Rawie Mazowieckiej jest tak zarzucona obowiązkami, że nie jest w stanie sama kontrolować tego co się w mieście dzieje  ? Rozumiem jeśli to właśnie o odciążenie pracy służb miejskich by chodziło. Sami jednak pewnie niejednokrotnie byliście świadkami tej ciężkiej pracy tzw. POM-u Straży Miejskiej.  Czyżby, może prawdziwym  powodem była chęć załatania nieco dziury budżetu miasta ? Chyba, że być może mylę się i po Rawie jednak krążą piraci, tylko my nic o tym nie wiemy. Mało kolizji, mało mandatów coś trzeba na to zaradzić .. jak się uda koszty napewno się zwrócą.. ach ten dziwny kraj ..

Powodzenia wszystkim mobilom … Straż Miejska śpi ale ma nową zabawkę .. Uważajcie żeby sobie prezentu nie zrobić na gwiazdkę..  

wstecz drukuj